Filmové premiéry, které nás čekají v roce 2016

Ve světě filmu se stále děje něco nového. Na co se můžeme těšit v průběhu roku 2016?

Z českých filmů zmiňme již uvedený Lída Baarová režiséra Filipa Renče. Dobová podívaná o herecké divě předválečné doby, která popletla hlavu nejednomu muži. Dokonce i tomu nejvlivnějšímu – ministru propagandy nacistického Německa – J. Goebblesovi. Nebo Rodinný film od nadějného absolventa FAMU Olmo Omerzu. Film zaznamenala i kritika v amerických časopisech Variete a Hollywood Reporter. Já, Olga Hepnarová (režie T. Weiereb a P. Kazda) je výpovědí o poslední popravené ženě v Československu, mající na svědomí zločin, za který se propadá hrdlem – úkladnou vraždu, a to hned osmi lidí. Na podzim se chystá premiéra historického filmu Jan Žižka Psanec (režie P. Jákl) o životě husitského vojevůdce. A milovníci rodinných filmů si určitě přijdou na své celovečerním animovaných filmem Lichožrouti režisérky G. Hůlové- Miklínové podle knižní předlohy o prazvláštních tvorech, kterým nade vše chutnají ponožky.

Dětské diváky nejen v zahraničí čeká květnová premiéra nového zpracování Alenka v Říši divů: Za zrcadlem od scénáristky Lindy Woolverton. Johnny Depp v ni ztvárnil další ze svých bizardních postav – Kloboučníka. Pro děti a jejich rodiče je určen animovaný film Hledá se Dory, který by měl být do kin uvedený v červnu 2016. A jak sám název už napovídá, bude se jednat o pokračování úspěšného dětského filmu Hledá se Nemo.

Milovníci počítačových her jistě s nedočkavostí očekávají premiéry filmů Assassins´s Creed a Warcraft: První střet.

Romantiku pro ženy zastupuje premiéra pokračování příběhů potrhlé Bridget Jones, která naposledy byla s rozumem v koncích. Tentokrát bude čekat dítě, ale s kým? Na rozuzlení je třeba počkat do září 2016 na film Dítě Bridget Jonesové. Dalším filmem s tématikou ženy a jejích pocitů bude film španělského režiséra P. Almodóvara – Julieta.

Clint Eastwood je ve svých pětaosmdesáti letech stále pracovně vytížený, o čemž svědčí jím režírovaný film Sully, na jehož premiéru milovníci tohoto klasika amerického filmu musejí vydržet až do září 2016.

A nemůžeme zapomenout ani na červencovou premiéru dalšího dílu hvězdné série – Star Trek: Do neznáma.